Tydzien Wege

Dla

mediów

Ogólnopolski Tydzień Wege osiąga pełnoletność!

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca kuchnię roślinną i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 20-26 maja i obejmie szereg wydarzeń w całej Polsce, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska – mówi Magdalena Góra, koordynatorka ogólnopolskich obchodów.

Festiwal Weganokracja w Toruniu, live cooking show w łódzkim Parku Źródliska, czy spotkanie z Juszes i Tomkiem Mędrkiem w Gdańsku – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji imprezy.

Głównym partnerem wydarzenia ponownie została Biedronka, która specjalnie na tę okazję przygotuje promocję na wegańskie produkty marki Go Vege. Okazji do spróbowania roślinnych przysmaków nie zabraknie, jak co roku imprezę wesprze liczne grono firm, które w swojej ofercie mają wegańskie zamienniki mięsa i nabiału.

Gośćmi Tygodnia Wege będą także dr psychologii Sławomir Jarmuż, z którym spotkamy się 23 maja we Wrocławiu i porozmawiamy o mądrym przekonywaniu do szczytnych idei oraz prof. Piotr Skubała, który 20 maja w Tychach powie, jak ratować Ziemię dietą. 

W stolicy miłośnicy kuchni roślinnej będą mogli zintegrować się na wege grillu oraz spróbować produktów partnerów wydarzenia podczas ulicznej degustacji. Nie zabraknie także dawki merytorycznej wiedzy o roślinnych zamiennikach nabiału podczas wykładu dietetyczki mgr Sandry Marciniak. Imprezę zakończą 15. edycja Biegu Wegańskiego, wydarzenia łączącego kuchnię roślinną i radość biegania oraz spotkanie z pisarką Katarzyną Puzyńską z wręczeniem grand prix Magazynu Vege.

Tydzień Wege promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, troskę o naszą planetę, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Wydarzenia skierowane są do wszystkich, którym leży na sercu los zwierząt i naszej planety oraz chcą zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia.

Szczegółowy program Tygodnia Wege: https://tydzienwege.pl/warszawa/ (Warszawa)

https://tydzienwege.pl/inne-miasta/ (inne miasta)

Kontakt:

Magdalena Góra magda.j@viva.org.pl 661054866 

Sandra Marciniak sandra@viva.org.pl 694 281 915