Tydzien Wege

15. Tydzień Wege za nami!

W niedzielę 30 maja 2021 zakończyła się 15. edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez fundację Viva. Zapisało się na nią ponad 6 tysięcy uczestniczek i uczestników. Każda z transmisji dotarła od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób.

Tydzień Wege online dał możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje były darmoweW rezultacie roślinne produkty od sponsorów trafiły również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy wzięli udział w konkursach. 

Tegoroczną edycję rozpoczęliśmy od hologramowej odezwy do polityków. Pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwem Zdrowia wyświetliliśmy fakty nt. diety roślinnej i jej wpływu na naszą planetę oraz zdrowie. 

Podczas Tygodnia Wege na naszym facebooku odbył się m.in panel ekspercki o wpływie diety na klimat, którego gośćmi byli dr hab. prof. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego i dr Ryszard Kulik z Klubu Myśli Ekologicznej. Nie zabrakło także naszej Gali Magazynu Vege z wręczeniem Grand Prix.

Adam „Strąkman” Słukowski
Zdjęcia: Krystian Szczęsny Retusz: Vladimir Novikov

Karolina Pilarczyk
Zdjęcia: Krystian Szczęsny Retusz: Vladimir Novikov

Połączyliśmy się również z lekarkami Iwą Jonik, Marią Koziarkiewicz i dr. Tomaszem Jeżewskim, aby porozmawiać o tym, jak dbać o siebie na diecie roślinnej.

 Z kolei o etycznej modzie opowiadała stylistka Ania Marciniak, a o wegańskich składach kosmetyków rozmawialiśmy z Sylwią Dziegieć. Nie zabrakło też pokazów gotowania. O roślinne i regionalne dania zadbał Paweł Ochman Weganon. Coś dla młodszych widzów  w duchu less waste przygotowała Joanna Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm.

Rozmowa o wegańskich kosmetykach

Główny partner wydarzenia – Biedronka z marką własną Go Vege, przygotowała z okazji Tygodnia Wege specjalną ofertę promocyjną. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem klientów.

Tydzień Wege w Biedronce

Obchodom towarzyszyły akcje uliczne, takie jak akcja kreda, przejazdy rowerowe z  prowegańskimi flagami oraz stoiska informacyjne. Przede wszystkim dziękujemy naszym grupom lokalnym w Łodzi, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Krakowie oraz Katowicach za tworzenie z nami tego wydarzenia!

Dziękujemy również naszym partnerom – aż 15 firm dołączyło do naszego wydarzenia!